İsraf Etme, Paylaş, Kalkındır!

İster yüz, ister bin, ister koş… sloganıyla 6-7 Temmuz 2019’da Ayvalık Cunda’da gerçekleştirilen Ultimate Cunda etkinliği, katılımcı kuruluşlardan Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) adına filmleştirildi. İsrafı önlemeyi, ihtiyaç sahiplerine yardım dağıtmayı ve onların kendi ayakları üzerinde durması için meslek edinmelerini amaç edinen TİDER, bu etkinlikte de misyonuna uygun bir dizi program uyguladı. 1500’ü aşkın sporcunun katıldığı etkinlikte, israfa ve geri dönüşüme dikkat çekti. Sloganları, “İSRAF ETME, PAYLAŞ, KALKINDIR!”

Ultimate Cunda Parkuları Neler?

Bisiklet 12km/ Yüzme 2km / Koşu 12km / Kombine (Bisiklet+Yüzme+Koşu)

 

 

Ultimate Cunda Etkinlik Alanı ve Parkurlar

Tüm etkinlikler için toplanma-başlangıç ve bitiş alanı “Doğa Caravan Camping” alanıdır. Etkinlik alanı, Cunda merkeze yürüme mesafesindedir. Cunda Marina/Ayvalık Spor halı sahasından devam ederek sola toprak yola girilir ve yaklaşık 400 metre sonra alana ulaşılır. Kafeterya, giyinme, tuvalet-duş, plaj, su ve elektrik, otopark hizmetleri mevcuttur. Etkinlik alanında 1 adet ambulans ve sağlık ekibi ile yüzme parkurunda cankurtaran timi bulunacaktır. Koşu da 2 adet su ve 1 adet serinleme noktası olacaktır. Bisikletçiler içme sularını mataralarında taşımalıdırlar. Vestiyer hizmeti olacaktır.

 

 

Bisiklet ve koşu parkurunda çıkış ve inişler bulunmaktadır. Parkur 2m rakımdan başlayacak olup, en yüksek noktası 125 metredir. Zemin, kısmi asfalt geçişler ile geneli sert taşlı topraktır. Lastik seçiminizi buna göre yapabilirsiniz. Ön amortisörlü bir dağ bisikleti ile parkura girilmelidir. Kask kesinlikle zorunludur. Konfor ve güvenlik için bisiklette kilitli pedal, bisiklet taytı ve eldiveni, güneş gözlüğü ve koşuda şok emici tabanlı bir ayakkabı, hava şartlarına uygun kıyafetler ve güneş gözlüğü-şapka gibi ek malzemeler kullanılması önerilir. Bisiklet parkuru bitirme limiti 90 dakika, koşu parkuru bitirme limiti 110 dakikadır.

 

Yüzme parkuru 2km mesafeli olup, seyirci izlenimine müsaittir. Deniz zemini kumluk ve 2-6m derinlikte sığ bir yapıdadır. Su sıcaklığı ortalama 24 santigrad derece civarındadır. Her türlü tür mayo ve wetsuit kullanımı serbesttir. Parkur şamandıralar ile işaretlenmiştir. Parkurda 2 adet kontrol noktası bulunmaktadır. 1.kontrol noktası 750.metrededir ve 30 dakikada geçilmelidir. 2.kontrol noktası 1100.metrededir ve 45 dakikada geçilmelidir. Parkurun tamamı 75 dakikada tamamlanmalıdır. Zaman aşımı diskalifiye sebebidir ve yüzücüler parkurdan çıkarılarak, hakem teknesine alınır.

 

Ultimate Cunda videyosunu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz

 

 

 

You May Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir